Kilka słów o wewnętrznej energii, czyli czym są czakry i meridiany?

Umysł i ciało. Dusza i materia. W naszym ciele energia kumuluje się i przepływa nieustannie, mając ogromny wpływ na to, jak się czujemy i jak odbieramy rzeczywistość. Czym tak naprawdę są czakry i meridiany, o których tak wiele mówi się w kontekście energii? W jaki sposób możemy wpływać na nasze samopoczucie i kierować potencjałem energetycznym? Dowiecie się z tego wpisu


Oś energii i satysfakcji

 

O czakrach szeroko rozprawiało się od wieków w dalekowschodnich wierzeniach i praktykach ezoterycznych. Tam, gdzie kierunek i dynamikę życia wyznacza skumulowana i odpowiednio kierowana energia, tam pojawiają się czakry. Czym są tak naprawdę? Naszymi wewnętrznymi centrami energetycznymi rezonującymi z zewnętrzną energią, wydarzeniami i emocjami, które nas dotykają. Każda z nich odpowiada za inny obszar zdrowia i życia. Umieszczone wzdłuż pionowej osi ciała, wpływają na poczucie wewnętrznej harmonii i jedności. Zdarza się jednak, że na skutek czynników zewnętrznych, czakry ulegają zamknięciu lub uszkodzeniu, a nasz pełen potencjał zostaje czasowo zablokowany. By w pełni cieszyć się swoimi możliwościami i czerpać z życia pełnymi garściami, pracujemy nad tym, by energia mogła bez przeszkód przepływać przez nasze ciało i umysł, tworząc synergiczną całość z wszechświatem.


Droga do spełnienia

Jeśli czakry są centrami energetycznymi, to meridiany, o których wspominaliśmy we wstępie, są drogą prowadzącą do tych energetycznych punktów. Szczególnie opisywane w chińskiej medycynie i akupunkturze, z biegiem czasu stały się niezwykle ważnym elementem harmonizującym człowieka. Tak jak po autostradzie nie będziemy z powodzeniem jechać pod prąd, tak też myśląc o czakrach i meridianach, powinniśmy zgłębić kierunki przepływu naturalnej energii. Wyróżniamy 12 głównych meridianów – 6 meridianów ying i 6 meridianów yang. Dbając o ich harmonię i zrównoważony przepływ energii, przyciągamy do siebie pozytywne emocje, dobre zdrowie i satysfakcjonujące wydarzenia. Sami również generujemy aurę, która zjednuje dobrych ludzi i… dobre momenty.

By osiągnąć równowagę pracy meridian i odblokować czakry, potrzebujemy uważności i pracy z samym sobą. Samodoskonalenia poprzez praktyki medytacyjne i modlitewne, sesji głębokiego relaksu i wewnętrznego oczyszczenia, wejrzenia w głąb własnego ja, które pozwoli odkryć nasze nieuświadomione potrzeby, możliwości, ale i… blokady. W tej niezwykłej podróży warto otworzyć się na uzdrawiającą moc natury i kamieni, które wspierają otwieranie poszczególnych czakr i usprawniają pracę meridian. Wyjątkowe kryształy, takie jak: kryształ górski, cytryn, kwarc, turkus, malachit, karneol, lapis lazuli, onyks, selenit, ametyst, agat, piryt, hematyt, turmalin i wiele innych, pomagają regulować naszą wewnętrzną energię wzmacniając przepływ pozytywnych wibracji. Z kolei wykonane z kamieni i kryształów naszyjniki male myTemple wspomagają działanie czakr, pozwalają uwolnić całkowity potencjał medytacji i przywracają naturalną równowagę fizyczną i mentalną.

Jeśli chcesz, by moc kamieni i kryształów wspomogła Twój osobisty rozwój i pozytywnie wpływała na poczucie wewnętrznego spokoju, optymizm, energię i dobre zdrowie, zajrzyj do naszego sklepu online i wybierz kamień, który harmonizuje z Twoimi potrzebami. Jesteśmy tu dla Ciebie!