Czym jest i co to znaczy "uziemienie”?

Duchowe uziemienie jest istotną częścią życia każdego z nas - nawet, jeśli nie wierzysz, że jesteś duchową osobą.

Bycie uziemionym to poczucie silnego związku z Matką Ziemią i utrzymywanie kontaktu z naturą. My, ludzie, jesteśmy zbudowani z energii, więc jest rzeczą naturalną, że poczucie duchowego oderwania od rzeczywistości przychodzi nam bardzo łatwo. Doskonałym przykładem takiego stanu jest zawieszenie/dekoncentracja podczas ważnego spotkania lub skaleczenie w palec podczas krojenia cebuli. AUA!

Uziemienie duchowe oznacza, że jesteś w pełni tu i teraz. Twojej głowy nie zaprząta przeszłość, ani nie poświęcasz uwagi temu, co będzie kiedyś, w przyszłości. Zarówno przeszłość, jak i przyszłość są dystraktorami, które utrudniają życie w teraźniejszości, która jest wszystkim, co tak naprawdę istnieje. W dzisiejszych czasach, kiedy większość z nas funkcjonuje na tak zwanym intelektualnym autopilocie, uziemienie jest procesem pozwalającym przenieść uwagę z głowy na swoje ciało. To skupienie na sobie może okazać się wręcz zbawienne dla wszystkich, którzy zapomnieli o samych sobie. Uziemienie to duchowe doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie ukierunkować swoje marzenia, wizje i sny tak, aby ich manifestacja znalazła wyraz w postaci konkretnych działań i sukcesów w rzeczywistości.

 • zmęczenie
 • zawroty głowy
 • zamyślenie
 • zdenerwowanie
 • niepokój.
 • Uziemienie jest rytuałem, który może pomóc oderwać się od retrospekcji, niechcianych wspomnień i negatywnych lub też rozpraszających emocji. Jeden z najlepszych serwisów internetowych, na których podejmowany jest temat uziemienia definiuje 30 super pomocnych technik uziemienia, Kliknij, aby się z nimi zapoznać!.

  Jeśli pracujesz z Uzdrowicielem albo kimś, kto wspiera Cię w procesie duchowego rozwoju, warto porozmawiać o możliwościach otworzenia wyższych Czakr na Boskie Sfery. Zdarza się jednak czasem, że bycie nieuziemionym jest jedynym sposobem na połączenie się z tymi wyższymi sferami, ale wówczas niezwykle ważne jest, aby po zakończeniu Kontaktu, ponownie skontaktować się z Matką Ziemią i przeprowadzić proces uziemienia. Upewnij się, że regularnie uziemiacie się do Gwiezdnego Czakramu Ziemi. Twoja Czakra Ziemskiej Gwiazdy nie jest częścią Twojego ciała jak pozostałe siedem Czakr. Znajduje się Ona pod twoimi stopami i stanowi część Twojego ciała eterycznego. Łączy się bezpośrednio z rdzeniem Ziemi i z Matką Gają.

 • Po pierwsze korzystaj z kryształów, bowiem niektóre z nich, ale także sporo odmian kamieni pozwalają osiągnąć niesamowite efekty podczas procesu uziemienia. Zadbaj, by mieć zawsze przy sobie lub ulokuj je w pomieszczeniu, w którym spędzasz sporo czasu - tak, aby mieć z nimi kontakt przez jak najdłuższy czas. znajdziesz kamień o nazwie Tygrysie Oko i Dymny Kwarc, zaś zawiera Szungit, doskonałe narzędzie do uziemienia. Innym świetnym sposobem na uziemienie jest jedzenie. Pozwala przypomnieć sobie, że oprócz ducha, mamy także ciało. Ponadto proces trawienia pomaga nam obniżyć energię i odsunąć ją od Czakr Korony i Trzeciego Oka. Dobrym pomysłem jest też sięganie po świeże warzywa, gdyż są to produkty o wysokiej wibracji.
 • Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały o czekoladzie! Jest pyszna, a przy tym niezwykle skutecznie uziemia duchowo, gdyż… jest pyszna i kieruje naszą uwagę na zmysł smaku. Najlepiej wybrać gorzką czekoladę o wysokiej zawartości kakao - zdecydowanie polecamy Ubud Raw Chocolate.
 • Kolejnym dobrym, a przy tym bardzo przyjemnym sposobem na uziemienie jest kąpiel solankową! Połączenie naturalnych właściwości leczniczych soli z właściwościami oczyszczającymi wody sprawi, że w mgnieniu oka przeniesiesz się z powrotem do teraźniejszości. .
 • Aktywność fizyczna. By oderwać się od towarzyszących Ci myśli, ruszaj się jak najwięcej - spróbuj tańca, jogi albo po prostu chodź po domu!
 • Aby doświadczenie połączenia z pięknem Matki Natury było jeszcze pełniejsze, spaceruj boso po trawie, piasku lub ziemi! Możesz też pracować w ogródku, a jeśli masz gdzieś w pobliżu park, przełam się i zacznij się przytulać do drzew!