Jak wybrać, oczyścić i naładować kryształy i kryształowe naszyjniki mala?

Temple of Energy powstała z miłości do kryształów – doświadczając ich uzdrawiającej mocy, chcieliśmy dać Wam możliwość korzystania z ich cudownej energii! Aby w pełni cieszyć się działaniem darów Matki Ziemi, pamiętaj, że lubią one regularne oczyszczanie! Podobnie jak w naszym materialnym świecie, w duchowości również mówimy o energetycznych protokołach BHP. Są to zestawy dobrych praktyk, które wspierają nasze pole energetyczne, chroniąc je przed niechcianymi energiami i zapewniają podwyższenie wibracji. W tym celu dobrze jest mieć w swojej duchowej „skrzynce z narzędziami” sól kamienną, zestaw kryształków oczyszczających lub kadzideł (ich duży wybór znajdziesz w naszym sklepie).

Kryształy potrafią zachwycać swoim pięknem, a dla wielu ich walory wizualne są wystarczającą zachętą, aby włączyć je do swojej stylizacji. Ale to nie tylko ładne naszyjniki i biżuteria, przede wszystkim gorąco polecamy zaprzyjaźnienie się z nimi na poziomie duchowym!

 

 

INTENCJA

Podczas pracy z kamieniami lub noszenia ich w formie biżuterii bardzo ważne jest, aby pamiętać o intencji. Intencja jest formą potężnej myśli, która programuje kamień lub kryształ.

Na naszej stronie znajdziesz szczegółowe opisy właściwości kamieni. Wybierz odpowiedni dla siebie, taki, który wesprze Twoje aktualne potrzeby. Podążaj za swoją intuicją i tym co Cię przyciąga. Pomyśl jakiego wsparcia potrzebujesz podczas noszenia mali. Kiedy nosisz lub zabierasz swoją malę ze sobą, zaprogramuj ją intencją – wzmocni ona właściwości energetyczne i ochroni Cię jak talizman, magiczne zaklęcie lub przyjaciel, który nieustannie wspiera Cię w osiąganiu celów. 

Wibracja mali odblokuje Twoje centra energetyczne i przywróci przepływ energii w twoim ciele fizycznym i energetycznym. Wszystkie wyzwania, przed którymi stoimy, pojawiają się najpierw w naszej aurze - naszym ciele energetycznym. Kluczowe jest rozpoczęcie leczenia i przywracania równowagi u źródła przyczyny. Od tego momentu możemy zacząć zwiększać wibracje i uzyskać wsparcie kryształu, aby osiągnąć swoje cele, obfitość i szczęśliwe życie.

Intencja będzie również kluczowa w oczyszczaniu kamieni. Czy wiesz, że malę najlepiej wyczyścić po każdym użyciu? Kryształy mają niesamowitą właściwość wyciągania z nas tego, co nam nie służy, dlatego należy je czyścić podobnie jak gąbkę. W przeciwnym razie ich działanie może osłabnąć. 

Sięgnij po dowolną z poniższych metod oczyszczania kryształów. Pamiętaj, że proces będzie bardziej efektywny jeśli będzie mu towarzyszyć intencja!

 

 

CZEGO UŻYWAĆ DO CZYSZCZENIA KRYSZTAŁÓW?

Najskuteczniejsze metody oczyszczania kryształów to opłukanie ich pod zimną bieżącą  wodą, umieszczanie w gruboziarnistej soli, okadzanie m.in. białą szałwią, zakopanie w ziemi lub wystawianie na słońce. Polecamy sięgnąć po opcję, która intuicyjnie wydaje się Ci najbardziej odpowiednia. Należy również pamiętać, iż gdy kamienie wystawione są na działanie słońca, trzeba liczyć się z tym, że mogą nieznacznie zmienić swój kolor – stanie się tak w przypadku m.in. malachitu, cytryny, ametystu czy lapis lazuli. Niektóre kamienie, ze względu na swoją delikatną strukturę, nie powinny mieć kontaktu z solą lub mieszaniną wody i soli, którą niektórzy używają również do oczyszczania. Naszym zdaniem najlepszym sposobem na oczyszczenie kryształów jest umieszczenie ich pod bieżącą zimną wodą, wizualizując, że woda oczyszcza je ze wszystkich niekorzystnych wpływów, aż do momentu, w którym kamień emanuje z powrotem czystą, uzdrawiającą energią.

 

incense, kadzidła, sage, szałwia, crystals, kryształy

 

Alternatywnie lub jednocześnie można również użyć do czyszczenia dymu z kadzideł. Zapal białą szałwię i pozwól dymowi okadzić Twoją malę, oczywiście pamiętając o swojej intencji. Świetnym sposobem na czyszczenie kamieni jest również umieszczenie ich w ziemi – kryształy możemy zakopać na całą noc lub nawet kilka dni. Uziemianie odprowadza ładunek energetyczny do ziemi i przekazując elektrony wyrównuje pole energetyczne. W ten sposób oczyścimy nasze kryształy i male a jednocześnie je naładujemy, bo Ziemia ma doskonałe właściwości transformacyjne! 

Jeszcze innym sposobem na usunięcie złogów energii jest umieszczenie kamieni w szczotce ametystowej lub geodzie kwarcowej, które mają silne właściwości oczyszczające. Możesz również użyć tzw. różdżki selenitu, która ma właściwość przekształcania energii negatywnej w energię pozytywną - zamieniania niskiej w wysoką wibrację. Jeśli natomiast lubisz korzystać z uzdrawiających dźwięków instrumentów takich jak misy tybetańskie, gongi czy dzwonki, możesz również użyć ich do oczyszczenia kryształu umieszczając je w polu fal dźwiękowych na kilka minut.

Wybierz sposób, który najlepiej rezonuje z Tobą i zadbaj o równowagę energetyczną swoich kryształów, aby w pełni doświadczyć ich uzdrawiających efektów!